Strona główna

O nas

Aktualności

Konkurs stypendialny

FAQ

Kontakt

Konkurs stypendialny organizowany przez Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego

Reunion Polska 2022


Olga Brzęcka

UWC South East Asia '22-'24

24 lipca 2022

24 lipca 2022

Doroczny Reunion już na zawsze wpisany jest w lipcowy kalendarz każdej osoby związanej z Towarzystwem. Tegoroczny różnił się jednakże znacząco od poprzednich, ponieważ został on zorganizowany po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Miejsce spotkania także uległo zmianie. Stypendyści, absolwenci oraz ich rodzice tym razem mieli możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami, obawami oraz radami w murach hotelu Arkadia Royal w Warszawie.

Nie ulega wątpliwości, że już sam piątkowy przyjazd budził wiele emocji. Czasu na rozmyślanie nie pozostawiono za wiele, ponieważ zaraz po kolacji wszyscy uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję do nawiązania ze sobą pierwszych więzi podczas zabaw integracyjnych. Dzwięki rozpoczętych wtedy pasjonujących konwersacji rozbrzmiewały jeszcze długo do póznych godzin wieczornych.

Jednak, jak się niebawem miało okazać, było to tylko preludium do tego, co miało się dziać w sobotę. Różnorodne i ciekawe plany warsztatów oraz pózniejszych atrakcji nie pozwalały na chwile nudy bądz wytchnienia. Pierwszoroczni zostali ciepło przywitani przez, już bardziej doświadczonych, stypendystów. Wraz z upływem pierwszych minut rozmów traktujących o nadchodzących wyjazdach, początkowe niepokoje zostały zastąpione podekscytowaniem i szerokimi uśmiechami na ustach. W tym czasie drugoroczni zastanawiali się nad swoimi dalszymi ścieżkami kariery podczas wykładów o aplikacji na studia. Absolwenci natomiast spożytkowali ten czas, biorąc udział w nie mniej interesującym panelu dyskusyjnym. Nie zapomniano także o rodzicach, którzy wtenczas poszerzali swoją wiedzę na temat szeroko pojętych wyzwań związanych z nieuchronnie zbliżającymi się rozłąkami.

Wdzięczni za każdą radę, z ogromem nowo zdobytej wiedzy udaliśmy się na aktywności w podgrupach. Dzięki sprzyjającej pogodzie, jedni w to (nie)zwykle słoneczne popołudnie mogli uczestniczyć w spływie kajakowym rzeką Wisłą. Drudzy pogłębiali wówczas swoją wiedzę na temat sztuki w warszawskiej "Zachęcie", a jeszcze inni zdecydowali się wykorzystać ten czas we własnym zakresie.

W błędzie jest ten, kto myśli, że to już koniec naszych sobotnich przygód. Punktem kulminacyjnym Reunionu stało się bowiem uroczyste, wieczorne wręczenie nominacji stypendialnych. Przewrotnie, oficjalnie, w szeregi szczęśliwych stypendystów zostali włączeni nie tylko tegoroczni laureaci. Swoje stypendia odebrali również drugoroczni, którzy po burzliwym rozpoczęciu nauki w szkołach w dobie pandemii mogli na nowo cieszyć się z osiągniętego sukcesu. Po części formalnej polonezem rozpoczęliśmy zabawę, która przy dzwiękach muzyki oraz gwarze rozmów trwała jeszcze niezliczone godziny.

W niedzielę nadszedł czas pożegnań, ostatnich rad oraz życzeń. Niewątpliwie każdy z Nas opuścił Reunion 2022 z doświadczeniami, planami, celami, a co najważniejsze - z nowo związanymi znajomościami, które są w stanie przezwyciężyć dzielącą nas wkrótce różnicę tysięcy kilometrów.

Z całego serca pragniemy podziękować Organizatorom za trud włożony w pieczołowite przygotowanie tak niezwykłego przedsięwzięcia.

W zwyczaju nie mam mówić do widzenia! Powiem więc tylko: do zobaczenia wkrótce... mam nadzieję, że już w grudniu na Spotkaniu świątecznym!

Zapraszamy do obejrzenia albumu ze zdjęciami z Reunion Polska 2022:

Polski

English

Polityka prywatności

Portal stypendysty