Strona główna

O nas

Aktualności

Konkurs stypendialny

FAQ

Kontakt

Konkurs stypendialny organizowany przez Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego

30-lecie Programu Szkół Prywatnych


Aleksandra Calicka

Downside School '17-'19

24 października 2022

24 października 2022

29 września 2022 roku mieliśmy okazję świętować 30 lat programu szkół prywatnych Towarzystwa. Rocznicę obchodziliśmy w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie, gdzie zgromadziliśmy się, aby przede wszystkim wymienić się naszymi najlepszymi wspomnieniami ze szkół.

Ostatnie 30 lat to 325 przyznanych stypendiów, 29 szkół partnerskich i setki wolontariuszy, którzy co roku sprawiają, że grupa zdolnych nastolatków wyjeżdża za granicę i zaczyna jedną z największych przygód swojego życia.

Podczas uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąc przedstawicieli naszych szkół partnerskich, które są bardzo ważnym elementem sukcesu programu. Mieliśmy okazję gościć przedstawicieli z Dulwich, Chigwell, Royal, Clifton, Rugby i Downside.

W części artystycznej wysłuchaliśmy dwóch utworów na skrzypcach w wykonaniu Dawida Kasprzaka z Wells Cathedral. Wisienką na torcie był minirecital naszej absolwentki, Aleksandry Wittchen (Clifton College, 2012-2014), która jak zwykle zachwyci ła nas swoim pięknym, operowym głosem. Dawidowi i Oli przy pianinie towarzyszył Nicolas Lauener.

Zdjęcia z wydarzenia można znaleźć na tutaj:

Jeśli chcecie wiedzieć, co o naszym programie mówią dyrektorzy szkół oraz nasi absolwenci, zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia:

Polski

English

Polityka prywatności

Portal stypendysty