Strona główna

O nas

Aktualności

Konkurs stypendialny

FAQ

Kontakt

Konkurs stypendialny organizowany przez Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego

Reunion Polska 2023


Maja Grzeszczyk

UWC Mahindra '23-'25

11 sierpnia 2023

11 sierpnia 2023

W ostatni weekend lipca odbył się Reunion Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata. W tym roku stypendyści wraz z absolwentami i rodzicami przyjechali do resortu Sobienie Królewskie.

Weekend po Gali rozpoczęliśmy warsztatami o aplikacji na studia, a drugoroczni mogli wykorzystać wiedzę absolwentów na indywidualnych konsultacjach dotyczących ich esejów aplikacyjnych. Rozmowy nadal przepełniała ekscytacja piątkową galą rozdania stypendiów PSS i UWC.

Ponadto mieliśmy możliwość brania udziału w blokach, podczas których dyskutowaliśmy o przyszłości towarzystwa, aktywizmie społecznym i kierowaniu się wartościami UWC w naszych działaniach.

Poruszyliśmy również temat zdrowia psychicznego i presji środowiskowej, dając nowym i starszym stypendystom narzędzia do radzenia sobie z problemami, napotykanymi na swojej drodze w trakcie stypendium, czy na studiach. Skupiając się na przyszłości, trenowaliśmy umiejętności przydatne w dorosłym życiu, takie jak pisanie CV, czy mówienie publiczne. Mogliśmy też dowiedzieć się więcej o ścieżkach kariery takich jak consulting i prawo.

Dla nowych stypendystów szczególnie ważną częścią wyjazdu była integracja. Po raz pierwszy od rozmów kwalifikacyjnych mieliśmy okazję spotkać się w większym gronie, poznać siebie nawzajem, podzielić się naszymi emocjami i obawami z drugorocznymi, jak i nawiązać relacje z absolwentami. Pozwoliło to na wzmocnienie naszych więzi i poczucia przynależności do społeczności.

Zintegrowaliśmy się również poprzez sport! W pełni wykorzystaliśmy możliwości Sobieni, grając w bilarda, siatkówkę, spacerując, czy pływając. Jednak to sauna skradła serca sporej liczby osób. Kontynuowaliśmy też wznowioną po covidzie tradycję, wspólnie tańcząc poloneza podczas wieczornej części integracyjnej.

Reunion jak co roku był dla nas bardzo przyjemnie spędzonym czasem, gdzie mogliśmy nawiązać nowe znajomości i poszerzyć horyzonty, z niecierpliwością czekamy na spotkanie świąteczne!

Zapraszamy do obejrzenia albumu ze zdjęciami z Reunionu Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata 2023:

Polski

English

Polityka prywatności

Portal stypendysty