Strona główna

O nas

Aktualności

Konkurs stypendialny

FAQ

Kontakt

Konkurs stypendialny organizowany przez Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego

Kolacja fundraisingowa 2024


Dominika Kampa

Fyling Hall School '10-'12

29 kwietnia 2024

29 kwietnia 2024

Ostatni weekend przed Świętami Wielkanocy jest dla nas zawsze bardzo zabiegany. To wtedy prowadzimy rozmowy finałowe w rekrutacji PSS. Ten rok nie był wyjątkiem.

35 zaproszonych finalistów przyjechało do Warszawy. Każdy z nich spotkał dwie komisje - jedną ukierunkowaną na tematy naukowe, a drugą na humanistyczne. Jak zwykle, w komisjach zasiadali dyrektorzy naszych szkół partnerskich - w tym roku byli to przedstawiciele Chigwell School, Dulwich College, Rugby School oraz Worth School. Część z nich to swoiści weterani naszego konkursu, ale dla niektórych była to pierwsza wizyta w Warszawie. Musieliśmy im pokazać polską gościnność!

Korzystając z okazji, w sobotni wieczór zorganizowaliśmy 3 edycję kolacji fundraisingowej. Tym razem spotkaliśmy się w Informal Kitchen, gdzie po dniu pełnym rozmów kwalifikacyjnych, zespół mógł odpocząć i spędzić czas z absolwentami Towarzystwa. I tym razem udało się zebrać dużą grupę stypendystów i absolwentów - z różnych szkół, roczników, ale też aktualnych miejsc zamieszkania (od USA po Polskę!). Możliwość spędzenia czasu z osobami z tak różnych ścieżek karierowych jest chyba dla nas wszystkich doskonałym przypomnieniem, dlaczego się angażujemy w pracę Towarzystwa - a już na pewno daje to mnóstwo energii na niedzielne rozmowy finałowe.

Dziękujemy wszystkim za udział, a Katarzynie Kiełtyce (DISV, '08-'10) za organizację. Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z wydarzenia można znaleźć na tutaj:

Polski

English

Polityka prywatności

Portal stypendysty