Nowa szkoła partnerska PSS!

30 kwietnia 2024

Jak mogliście widzieć na naszych mediach społecznościowych, od tego roku możemy mówić o 31 szkołach partnerskich w naszej historii - St Edward’s, Oxford we wrześniu przyjmie pierwszą stypendystkę PSS. \ \ Marcin Szala (Clifton College, ‘97-’99) oraz Dominika Kampa (Fyling Hall School, ‘10-’12) odwiedzili szkołę parę tygodni temu, która zrobiła na nich wielkie wrażenie. Marcin, zapytany o wrażenia z wizyty, powiedział: “St Edwards to miejsce, którego wadą, jak mówili nam uczniowie, to negatywny czas. I mogliśmy w to uwierzyć - jest taka ilość możliwości rozwoju, że każdy może robić niesamowite rzeczy na wysokim poziomie. Jestem bardzo ciekawy, co będa wybierać nasi stypendyści”. \ \ A jeśli plotki w brytyjskiej prasie się potwierdzą, nasza stypendystka będzie miała okazję poznać księcia George'a podczas przerw lunchowych!

📚 Szkoła ma bogatą ofertę edukacyjną, częścią której jest zarówno program matury brytyjskiej A-levels, jak i matury międzynarodowej IB.\ \ A co poza tym? \ 🎭 Szkoła ma m.in. ogólnodostępne centrum sztuki (the North Wall Arts Centre), w którym uczniowie mają okazję realizować swoje pasje teatralno-artystyczne.\ \ 🎶 Muzyka jest równie ważną częścią życia w St. Edward’s. Chóry, orkiestra, zespół koncertowy, własna szkoła muzyczna (the Ogston Music School) - wszystko to sprawia, że uczniowie mają wspaniałą szansę rozwijać się również muzycznie.\ \ 🚣 Jeśli chodzi o sporty, to Teddies znane jest również przede wszystkim z wioślarstwa, krykieta i rugby. To właśnie w tych sportach uczniowie tej szkoły odnoszą największe sukcesy. Oczywiście nie są to jedyne dostępne opcje sportowe - do wyboru uczniowie mają również lekkoatletykę, tenis, pływanie, żeglarstwo, piłkę nożną i wiele innych. \ \ Jesteśmy przekonani, że pobyt nowego pokolenia naszych stypendystów w St. Edward’s będzie wspaniałym doświadczeniem! Nie możemy się doczekać wrześniowych relacji ze szkoły!